Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Seçeneği Ortaya Çıktı! İşte Yapmanız Gerekenler

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Seçeneği Ortaya Çıktı! İşte Yapmanız Gerekenler

Yaz aylarıyla tanışacağımız Windows 10 için şimdiden kayıtlar başladı. Eğer Windows 10 teknik önizleme sürümü kullanıcıysanız, görev çubuğunun sağ altında beliren Microsoft logosuna tıklayarak Windows 10’u ücretsiz olarak rezerve edebiliyorsunuz.

Çok uzun süredir teknoloji haberleri arasında en üst sırada yer bulan Windows 10, geliştirilme süreci devam etmesine rağmen artık son aşamalara yaklaşıldığı için ücretsiz yükseltme rezerve seçeneği sunulmaya başlandı. Windows 10 resmi olarak çıkış yaptığı anda kullanmaya başlamak istiyorsanız, şimdiden ücretsiz rezervenizi yapmanız ve çıkışını beklemeniz gerekiyor.

Fakat yinelemekte fayda var. Şu an ücretsiz Windows 10 rezerve teklifi sadece Windows 10 teknik önizleme sürümü kullanıcılarına geliyor. Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına da böyle bir teklif gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Windows 10 işletim sistemi üzerinde masaüstünüzün sol altındaki küçük kısımda bir windows işareti görüyorsanız tıklayarak ücretsiz rezerve işlemine başlayabilirsiniz.

Windows 10 Ücretsiz Yülseltme Rezervesi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme

Görev çubuğundaki simgeye tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki ekran geliyor. Bu ekran üzerinde mor ok ile gösterilen “Ücretsiz yükseltmenizi rezerve edin” tuşuna tıklamanız gerekiyor. Sınırlı bir süre için sunulan bu teklif ile Windows 10 deneme sürümü değil Windows 10 tam sürüm sahibi oluyorsunuz ve en güzeli Windows 10’u tamamen ücretsiz elde ediyorsunuz. Bu nedenle bu teklifi gördüyseniz, kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

Windows 10 Ücretsiz Rezerve Teklifi

İlk aşamadaki tuşabastıktan sonra ücretsiz Windows 10 rezerveniz yapılıyor fakat bir ikinci aşamada bir de onay e-postası alabiliyorsunuz. Bu aşamayı atlama seçeneğiniz de mevcut ama onay e-postasını almanızı öneriyorum.

Ücretsiz Windows 10 İndir

E-posta onayını da aldıktan sonra artık Windows 10 tam sürüm ücretsiz sahibisiniz. Windows 10’u ücretsiz olarak indirebilmeniz için bilgisayarınızda 3 GB’lık bir yer olması gerekiyor. Ayrıca Windows 10’u rezerve işleminden sonra hemen indirmeniz mümkün değil. Resmi olarak çıktıktan sonra ilk ve ücretsiz yükleyebilecekler arasında olacağınız Windows 10’unuz şimdiden hayırlı olsun. Microsoft’un çıkarmış olduğu yeni işletim sistemini ÜCRETSİZ REZERVE ETME fırsatını sakın kaçırmayın.

Kaynak: blog.tamindir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir