Ücretsiz WordPress Yapım Aşamasında Eklentileri

Ücretsiz WordPress Yapım Aşamasında Eklentileri

Kullanıcılar için özellikle WordPress yapılacak olan işlemler sırasında yapım aşaması için kullanılan eklentiler ile daha hızlı işlem yapılmasını sağlamaktadır. Yapım aşamasında kullanılacak olan ücretsiz WordPress eklentileri ne işe yarar? Merak edilen konulardan biridir. Sitenizi yayınladıktan sonra içeriği ya da tasarımı üzerinde düzenleme yapmak sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle yapım aşamasında özellikle kullanılacak olan eklentiler siteniz için yardımcı olmaktadır.

Açılış sayfanızı kolayca düzenleyebilir veya ufak bilgilendirmeler ekleyebilirsiniz. Bu sayede sitenizi yayına sokana kadar daha fazla bilgi alınmasını sağlayabilirsiniz. Adım adım gerçekleştirilecek olan işlemler doğrultusunda yapmak istediğiniz düzenlemeleri eklentiler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu eklentiler özellikle kullanıcılara kolaylık sağlamak amacı ile işlem yapılmasını sağlamaktadır.

WordPress Eklentileri İle Ne Yapılır?

İlk aşamadan itibaren WordPress eklentileri ile ne yapılır? Kullanıcılar için merak edilen konular arasında yer almaktadır. Eklentiler ile şunlar yapılabilir;

  • Firmanız için logo ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarınız için gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.
  • Kullanacağınız geri sayım sayacı özellikle sitenizin hangi zaman aralığında açılacağını kullanıcılara bilgi verir.
  • Arka planda kullanmış olduğunuz renk ya da görseli ekleyebilir ya da var olan seçenekleri değiştirebilirsiniz.
  • Responsive yapı sayesinde profesyonel şekilde yaşaması sayfalarını oluşturabilirsiniz.

WordPress Eklentileri Nasıl Kullanılır?

Web sitenizi hizmete sokmadan önce daha fazla işlem yapmak istediğinizde WordPress ücretsiz eklentileri bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Gerekli işlemlerin yapılabilmesi için kullanılacak olan eklentiler değişmektedir. Kullanıcılar web sitesi üzerinde yapılacak değişimler için en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Daha sonrasında yapılan işlemler doğrultusunda gerekli düzenlemeleri tamamlayabilir ve web sitenizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Web sitesini kullanıma açmadan önce özellikle yapılacak olan işlemler sitenizin üzerinden gerekli düzenlemeleri yapmanızı sağlamaktadır. Bu sayede web siteniz yapım aşamasında iken özellikle sitenizi ziyaret edenlerin daha fazla bilgi alması sağlanmaktadır. İstediğiniz bilgileri kullanacağınız eklentiler ile siteniz ekleyebilirsiniz.

WordPress Eklentileri Nasıl Kurulur?

İşlem yapmak isteyenler öncelikle WordPress paneli üzerinden eklentileri tercih edebilirler. Yeni ekle bağlantısına tıklayarak daha sonrasında anahtar kelime bölümüne fruitfulcode yazılması yeterli olmaktadır. Daha sonrasında listelenecek olan eklentiler içerisinde maintenance eklentisini kurarak işlemi devam ettirebilirsiniz.

İndirme işlemlerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesinin ardından bağlantıya tıklayarak eklentiyi etkinleştir seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu sayede eklenti aktif konuma geçmektedir. Eklentinin kurulum işlemlerinin tamamlanmasının ardından sitenizin açılış sayfasını düzenlemek için istediğiniz işlemleri sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.

Admin panel sayfasında üst kısımda yer alan maintenance is on bağlantısına tıklamanız ve gerekli aşamaları takip etmeniz yeterli olmaktadır. Kullanılacak olan bu eklentiler sayesinde sitenizde istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Siteniz için gerekli açıklamaları ekleyebilir veya arka plan resminizi ya da logonuzu değiştirebilirsiniz. Farklı yazı tiplerini kullanmak isteyenler aynı şekilde işlem yaparak uygun yazı tiplerini belirleyebilirler.

Kaynak: www.natro.com/blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir